//  TRAFO HİZMETLERİ

 • YERİNDE TRAFO BAKIMI
 • ARIZALI TRAFO TEMİRİ
 • TRAFO TESTLERİ

 • // YERİNDE TRAFO BAKIMI

  Trafonun Bakıma İhtiyacı Var mıdır?

  Varlığını fark etmediğimiz, yokluğuna tahammül edemediğimiz şey elektrik. Günümüzde elektriksiz bir hayat düşünülemiyor. 

  10 dakikalık kesinti bile  asansörde mahsur kalmamıza, karanlıkta endişelenmemize sebep olabiliyor.

  3-5 saatlik kesintide ise iş planımızı direk etkiliyor. verilen sözler, yapılması gereken banka hareketleri, üretim kayıpları ekonomik zarara yol açıyor. Daha fazla olan kesintileri düşünmek bile istemiyoruz.  

  Yada  oluşabilecek arızlar sonucu, çıkabilecek yangın yada yaralanmaları aklımıza bile getirmiyoruz.

  İşletmemiz kurulurken özenle projelendirdiğimiz sıcaklık artışları, hava sirkülasyonu, kolay erişim, insan ve mal güvenliğini düşünerek tesis ettiğimiz trafolarımız ne durumda?

  Trafomuz arıza yaparmı?  İyi projelendirilmiş ve periyodik bakımları yapılmış trafoların 20, 25 yıl ekonomik ömürleri vardır. bu süreyi yağ tasfiye işlemi ile uzatmak ve oluşacak arızaları engellemek mümkündür.

  Trafo yağı, elektrik kabloları, manyetik nüveden oluşan trafonun 6 aylık - 1 yıllık ve 5 yıllık  periyodik bakımları gerekir. Topraklama ölçümü, parafudr, hava kurutucu silikajel, trafo koruma sistemi, akü ve redresör sisteminin testi, yağ izolasyon testi mutlaka her yıl yapılmalıdır.

        Trafo yağı havadan bile nem kapar. Sıcaklık ve elektrik darbelerinden dolayı buchholze gazları oluşur bu durum izolasyon seviyesini hızla düşürür ve trafonuzu kaybetmeye yol açabileceğinden 5 yılda bir yağ tasfiyesinin yapılması ile yağ izolasyon değerleri ilk günkü gibi olur. 

  YERİNDE TRAFO BAKIMI  Resimleri:


  YERİNDE TRAFO BAKIMI  Referansları:

   
     
  © 2010 Etm Mühendislik
  Tel : +90 (258) 215 51 23 - Faks : +90 (258) 215 51 23
  etm@etm.com.tr

  E-Posta Girişi
  Bizi Takip Edin: